Pomoc dla Ukrainy

Uchodźcy
z Ukrainy Opieka Zdrowotna


Osoby, którym przyznano tymczasową ochronę, uzyskają dostęp do systemu opieki zdrowotnej
w przyjmującym państwie członkowskim.
Po zarejestrowaniu się i uzyskaniu zezwolenia
na pobyt czasowy mają prawo dostępu
do systemu opieki zdrowotnej w przyjmującym państwie członkowskim.

W obecnej sytuacji na Ukrainie, wiele osób zmuszonych zostało opuścić swoje domy i szukać schronienia w innych krajach. Zdajemy sobie sprawę, że taka zmiana życia jest trudna i doprowadza do wielu problemów, w tym finansowych i emocjonalnych. Dlatego też, jako społeczność, musimy jednoczyć się i okazywać swoją dobroć wobec tych, którzy potrzebują naszego wsparcia. Jednocześnie, zachęcamy także do wsparcia Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel–Ostrowskiej, która angażuje się w pomoc dla uchodźców. Mogą to być donacje finansowe, ale również czas i umiejętności wolontariuszy, którzy chętnie poświęcają swój czas dla potrzebujących.

Cieszy nas fakt, że jako Służba Zdrowia w Przychodniach NZOZ “Nasze Zdrowie” jesteśmy w stanie okazać tę solidarność i empatię dla innych, nawet w czasie trudnych wydarzeń. Wierzymy, że nasze wysiłki przyniosą pozytywne skutki dla tych, którzy potrzebują naszego wsparcia, dzięki czemu będą mogli zacząć nowe, lepsze życie.

Przychodnie NZOZ
"Nasze Zdrowie"

Nasze przychodnie dokładają wszelkich starań, aby uchodźcy z Ukrainy otrzymali pomoc medyczną, która jest niezbędna dla ich przetrwania. Rozumiemy, że sytuacja, z którą borykają się uchodźcy, jest bardzo trudna i wymaga wsparcia ze strony społeczności lokalnej. Dlatego też, wszyscy pracownicy naszych przychodni nie szczędzą wysiłków, aby zapewnić uchodźcom profesjonalną opiekę lekarską.

Jesteśmy świadomi tego, że każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, która wymaga pomocy drugiego człowieka. Dlatego też, z całym przekonaniem, podchodzimy do tematu pomocy dla Ukrainy odczuwając tylko ogromną empatię, troskę i solidarność.

Chcemy podkreślić, że każdy, kto potrzebuje pomocy, znajdzie u nas zawsze zaangażowanie i wsparcie. Wierzymy, że dzięki naszym wysiłkom uchodźcy będą mieli szansę na lepsze jutro
i przyszłość wolną od nędzy i cierpienia.